Diyet Koçunuz

Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Fazla kilolardan şikâyetçi olanların sıkça karşılaştığı bir öneri bulunuyor: Limonlu su içerek kilo vermek.

Özellikle fazla kilolardan şikâyetçi olanların sıkça karşılaştığı bir öneri bulunuyor. Limonlu su içmek. Sabahları limonlu su içmek şeklinde uygulanan yöntemin işe yarar yanlarının bulunduğunu söylemekte fayda var.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için suyun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Vücudumuzun %75 oranının su olduğunu düşünürsek suyun hayatımızda ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu anlayabiliriz. Bunun yanı sıra, doğa da bulunan çoğu şeyin pek çok faydası olduğu gibi limonun da pek çok faydası bulunmakta.

Özellikle yağ hücrelerini harekete geçiren limon, doğru tüketildiği zaman hızlı kilo verme sağlayabilecek etkilere sahiptir. Her ne kadar faydaları olsa da zararları da bulunmakta. Limonlu su içmenin faydaları nelerdir? Limonlu su zararları nelerdir ve Limonlu su içmek zayıflatır mı konusuna yazımızda değineceğiz.

Limonlu Su İçmek Nasıl Zayıflatır?

Sabahları limonlu su içmek
Sabahları limonlu su içmek

Limonlu su içmek ve bu doğrultuda kilo vermek ancak doğru kullanımda mümkün. Söz konusu limonlu suyun bir kullanım yöntemi bulunmakta. Bu şekilde kullandığınızda yağlara etki etme oranı bir hayli artacaktır.

  • Sabah uyandığınızda aç karnına.
  • Ilık, nispeten sıcak bir bardak su içine.
  • Yarım taze limon sıkımı.

Söz konusu gereken üç adım sayesinde kilo vermeye hemen başlayabilirsiniz. Özellikle sabahları aç karnına uygulamanız gereken bu yöntem, sıcak veya ılık su içine sıkacağınız yarım taze limon sayesinde en verimli hale gelecektir.

İçeriğindeki C vitamini sayesinde vitamin eksiğinizi de gideren limon, sıcak su ile birleşince yağ hücrelerinizi harekete geçirmekte. Bu sayede söz konusu limonlu su ile kilo verme döneminizde kendinize büyük bir yardımcı bulabilirsiniz.

Her ne kadar limonlu su ile kilo vermek mümkün olsa da söz konusu limonlu su tek başına kilo verdirme yetkisine sahip değildir. Limonlu suyu spor yaptığınız dönemlerde kullanmanız durumunda yağ hücrelerinin parçalanma hızını iki katına çıkartabilirsiniz.

Sabahları Limonlu Su İçmek

Limonlu su zayıflatır mı sorusu son dönemlerde sıkça sorulmaya başlandı. Söz konusu limonlu su, kilo verme konusu açıldığında adı ilk geçen yöntemlerden sadece birisi.

Evet, Limonlu su içmek ve kilo vermek mümkün. Ancak limonlu su tek başına zayıflama ektisi verebilecek kadar güçlü değildir. Zayıflama sürecine destek olması için içilen limonlu su, hali hazırda spor yapanların yağ hücrelerinin hızlanmasına neden olmakta. Bu sayede kilo verme sürecinde daha kararlı ve daha hızlı adımlar atılmış oluyor.

Bunun yanı sıra alınması gereken C vitaminini de karşılayan Limon, daha dayanıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmanızı sağlıyor.

Güne Kaç Kere Limonlu Su İçilmeli?

Özellikle limonlu su içmek hususunda yeni başlayanlardan gelen ayrı bir soru da. Günde kaç kere limonlu su içilmeli? Sorusu.

Limonlu suyun faydaları arasında, metabolizma hızlandırma ve yağ hücrelerini harekete geçirme etkisi öne çıkar. En etkili olacağı zaman sabah aç karnına henüz uyanmışken ki zamandı. Söz konusu Limonlu Suyu ılık bir bardak suyun içine hazırlamanız gerekmekte.

Her sabah bir bardak sıcak suya yarım limon olacak şekilde hazırlayacağınız içecek, gün içinde gereken vitamini ve yağ yakımı hızlandırmasını sağlayacaktır. Ekstra olarak içmenize gerek bulunamamakta. Ek seri, o gün içinde yapacağınız hareketlerin daha aktif olmasına özen göstermelisiniz.

Sabahları limonlu su içmek zayıflatır mı, limonlu suyun faydaları hususunda size detaylı bilgiler iletmeye çalıştık. Ne kadar aktif olursanız o kadar rahat kilo verebilirsiniz. Bunun yanı sıra kilo ve boy oranınıza göre günlük içmeniz gereken su oranına da dikkat etmeli, gereken miktarda su almalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu