Diyet KoçunuzKilo Aldırır mı

Mısır Gevreği Diyeti (Corn Flakes Diyeti) Nedir

Mısır Gevreği Diyeti (Corn Flakes Diyeti) kilo verme sürecinde olan pek çok kişinin tercih ettiği diyetler arasında yer alır

Mısır gevreği diyeti, özellikle sabah kahvaltısını aksatan insanlar tarafından tercih edilir. Sabah kahvaltıları bu şekilde düzene girdiği gibi uzunca kahvaltı masası hazırlamaktan hoşlanmayanlar için de biçilmiş kaftan olur. Mısır gevreğin çıtır çıtır özelliği ve doyuruculuğu diyet yapan insanların kahvaltı ve ara öğünlerini süsler.

Mısır Gevreği Diyeti

Mısır gevreği tüketerek zayıflamayı düşünenler için mısır gevreği diyette yenir mi sorusuna cevap arar. Öğün atlanmadan güne başlamanın önemi bilindiğinden uygulanacak bu diyet kişinin metabolizması için çok önemlidir. Öğün atlamanın sonucunda ortaya çıkan dengesiz beslenme kişinin kilo almasındaki en önemli sebeplerden biridir.

Mısır Gevreği Diyeti (Corn Flakes Diyeti)
Mısır Gevreği Diyeti (Corn Flakes Diyeti)

Öğün atlamak, bir sonraki öğüne kadar metabolizmanın durmasına ve vücudun kilo alımına müsait hale gelmesine neden olur. Bunun üzerine kişinin metabolizmasının yavaş olması da eklenince kilo alımı daha da hızlanır. Kilo problemi yaşayan insanlar, fazla kilolarından kurtulmak ister. Pratik hazırlanabilmesinin yanı sıra doyurucu ve lezzetli oluşu ile de mısır gevreği diyeti ön plana çıkar.

Kolay ulaşılabilmenin yanı sıra besleyici ve ekonomik olması ile de dikkat çeker. Belli sürede uygulanan bu diyette vücut, hızlı şekilde yağ yakmaya başlar. Mısır gevreğinde yulaf, pirinç, mısır ve buğday karışımları kullanılır. Mısır gevreği nasıl yenir, süt ile tercih edenler daha çok olur; ancak içine yoğurt da konulabilir ayrıca bal, çikolata veya meyve parçaları ile tatlandırılabilir.

Mısır gevreği zayıflatır mı sorusu pek çok defa sorulur. Hiçbir besin tek başına zayıflatamasa da doğru bir diyet listesinde mısır gevreğinin önemli bir yeri vardır. Corn Flakes kilo aldırır mı kilo almak için mısır gevreği tüketenler vardır; ancak bu kişilerin amacı, kilo almak olduğu için mısır gevreğinin yanında kalorili pek çok gıda da tüketir.

Mısır Gevreği Diyeti Faydaları

Mısır Gevreği Diyeti (Corn Flakes Diyeti)
Mısır Gevreği Diyeti Faydaları

Güne enerjik başlanması adına mısır gevreği tercih edilir. Konsantrasyon üzerinde de etkisi olduğu gibi ara öğünlerde tüketilmesi ile kan şekeri dengede kalır. Mısır gevreği, lif açısından da zengin olması itibari ile sindirim sorunlarına da iyi gelir.

Aniden gelen açlık hissinin bastırılmasında da etkisi olduğu gibi vücuttaki yağ dengesini de korur. Güne sağlıklı ve zinde başlanmasına yardımcı olur. Pratik hazırlandığı için özellikle çalışan insanlar için önemli yer tutar. Tam tahıllı ürünlerin ayrıca kalori değeri daha düşük olur.

Faydalarının olduğu gibi çok tüketilmesi ya da tek tip beslenme yoluna gidildiğinde de zararları da bulunur. Öncelikle bu ürünlerin içinde katkı maddesi olduğunun ve doğal ürün olmadıklarının bilinmesi gerekir. Tek tip beslenmede ise vücudun hayvansal ürünlerden uzak kalması sebebi ile protein eksikliğinden kaynaklı kas kaybı yaşanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu