Sağlıklı Yaşam

Pinterest’te Spam İçin Engellendiniz mi? Gerçek Spam Gönderen Kim…

Bu sizin için ilginç olurdu, siz veya siteniz Pinterest’te spam nedeniyle engellendiyse, hesabınız spam nedeniyle askıya alındı. Ayrıca, tüm pinlerinizin çalındığı, web sitenizdeki orijinal pinlerin arama akışından engellendiği, böylece binlerce spam içerikli web sitesine bağlantı veren aramada yalnızca spam pinlerinin göründüğü Güzellik ısırıkları gibi ilginç bir duruma sahip olabilirsiniz. Pinterest, cidden, neler oluyor?


Bu yüzden son zamanlarda 70 günlük mücadele ile birlikte güzel bir kaplıca tedavisi görüyorum. Ekranların önünde uzun günler ve geceler ile Pinterest spam bağlantılarının ve profillerinin uzun bir listesini içerir.

Son 15 gün içinde Pinterest’te Beauty Bites blogunun adını aradıysanız, dünyanın her yerinden milyonlarca insanın her gün yaptığını biliyorum, çünkü bu blog evrenin merkezidir, şimdiye kadar bilirdiniz ki ben tabii ki olive.bilgipint.com gibi siteler de işletiyor (bu linke tıklamayın!).

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Verda Mullins, 7 günlük temiz yeme meydan okumamı ilgili panonuz “zeytin”e kaydettiğiniz için teşekkürler.

Öyle olmalıyım, çünkü blogumdaki tüm resimler Pinterest arama akışındaki bu web sitelerine yönlendiriyor. Ama hayır, bekleyin, belki spamdır. Hayır bu aptalca, Pinterest buna izin vermez.

Güzellik ısırıklarını temiz yemeyi arayın (bu aslında Pinterest’in bir önerisidir) ve şunu bulacaksınız:

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

İlk sonuç: nwtpfsyvikb.pblog.pro adlı bir siteye bağlanan ve tarafından sabitlenen süt ürünleri içermeyen glutensiz yarışmam Jocelyn Uf Poertner profilinin aylık 100.000’den fazla izleyicisi var.

Bekle… Pinterest, telif hakkıyla korunan çalıntı pinleri ve istenmeyen postaları tanıtmayacak ve orijinal içeriğinizi arama akışlarında engellemeyecek mi? Onlar mı? Bunun dışında, tam olarak ne oluyor gibi görünüyor. Ve hala devam ediyor. Ve sadece ben değil, yüzlerce hatta binlerce başka içerik oluşturucu var.

Pinners “Taze” İçeriği Seviyor

“Yeni içerik oluşturun, Pinterest kullanıcıları yeni içeriği sever!” yaratıcılar olarak her zaman duyduğumuz şeydir.

Pinterest kullanıcıları da açıkçası spam’i seviyor çünkü şimdiye kadar Pinterest onunla dolup taşıyor. Eskiden biraz burada ve oradaydı… ama şimdi HER YERDE. Görünüşe göre spam gönderenler de yeni içeriği seviyor, onlara “yeni içerik oluşturma” fırsatı veriyor.

Bir vaka çalışması

Yani iddialı mutfak beslememe yeni girdi ve karar verdim Pinterest’te onu ara.

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Pinterest arama akışında İddialı Mutfak. İlk sonuçlardan ikisi spam.

Ne biliyorsun? Profili arama akışından engellenmedi, ancak üst pinlerden ikisi spam olduğundan oldukça emin olduğum şeye bağlantı veriyorlar. İşte onlardan biri.

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Tamam, yani lezzetlicraftbug.blogspot.com’a yönlendiriyor. Oh, tüm tariflerin iddia ettiği bir site. Bu yasal bir site, değil mi? Olmalı.

Profil şeylerden kurtardı Altı Kızkardeş’in eşyaları açık bir şekilde içeriklerinin lezzetlicraftbug.blogspot.com adresindeki iyi insanlarla paylaşılmasını ve bağlantılandırılmasını kabul edenler (alaycı olduğum bariz değilse, bu bağlantıyı kontrol etmeyin!).

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Bu profil askıya alınmaz ve Six Sisters’ Stuff’tan ve spam içerikli bir blogspot alanına bağlanan diğer içerik oluşturuculardan gelen şeyler kaydedilmez.

Telif hakkı Pinterest’te çok şey ifade ediyor

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Elmalı krepler için pek çok fikir vay ve hepsi farklı kaynaklara yol açıyor! Taze içerik, yay!

Şimdi, tüm bunlar Pinterest denizinde küçük, önemsiz bir yaratıcı balık olarak sahip olabileceğim herhangi bir telif hakkını ihlal ediyor mu? Evet sanırsın. Yasadışı mı? Bu.

Peki Pinterest bunu neden destekliyor? 0 spam politikası falan yok muydu? Sıfır, Pinterest dilinde farklı bir anlama mı geliyor?

Pinterest Spam’i Ciddiye Alır. Ciddi anlamda?

Bir pini şikayet ettiğinizde Pinterest’in ilgili profilleri de kontrol edip engelleyeceğini düşünürdünüz. Ne de olsa, son zamanlarda pek çok başka hesabı da engellediler ve askıya aldılar. Sizin ve benim gibi spam oluşturmayan, ancak fazla açıklama yapmadan hesaplarını spam nedeniyle askıya alan içerik oluşturucuların profilleri. Hatta gerçekten meşru olan web sitelerini bile engellediler.

başına gelen buydu kız kardeşim 2-3 ay önce Pinterest desteğine ulaşmaya çalıştığında. Ona destek vermek yerine, “spam politikalarını ihlal ettiği” için hesabını askıya aldılar, nasıl olduğu hakkında fazla bir açıklama yapmadılar. O da benim gibi günde 4-5 pin pinliyor ve içeriği “taze” tutmaya çalışıyor.

Diğer birçok kişinin de askıya alındığını duydum. Ancak çalınan pinleri yayan, itibara zarar veren ve gerçek içerik oluşturuculardan trafik çalan profillerin hesapları askıya alınır mı? Bağlantılı web siteleri engellendi mi?

Hayır! Değiller.

Bir İçerik Oluşturucu Olarak Yapabilecekleriniz

Pinterest spam'i nedeniyle Pinterest'te engellendi

Son 60 güne ait Pinterest analizlerim. Gördüğünüz gibi, bu başladığından beri 1/2’ye bölündüler.

  • Size daha fazla görüntüleme getiren bir gönderi için veya genel görüntülemeleriniz için trafikte veya Pinterest analizlerinizde çarpıcı bir düşüş fark ederseniz, pinlerinizin çalınıp çalınmadığını kontrol edin.
  • Çalınan pinlerinizi “Bu benim telif hakkımı ihlal ediyor” olarak bildirin, formu doldurun veya adresindeki Telif Hakkı temsilcisine bir bildirim gönderin. [email protected], profilleri de şikayet edin ve kaldırılmasını isteyin.
  • Ayrıca Pinterest desteğiyle iletişime geçin ve spam profillerini de bildirin.

Şu an için daha iyi bir planım yok, çünkü bu hala devam ediyor.

Kullanıcılar Pinterest Spam’ine Yardımcı Olmak İçin Ne Yapabilir?

  • Pinterest’ten kaydettiğiniz bağlantıyı her zaman kontrol edin
  • Spam’e bağlanan bir pin görürseniz, bunu ve onunla ilişkili profili bildirin – profilleri ve pinleri ne kadar çok spam olarak işaretlersek Pinterest’teki o içerikten kurtulma olasılığımız o kadar artar.
  • Takip ettiğiniz profilleri destekleyin ve pinlerinin çalındığını ve spam içerikli web sitelerine bağlantı verdiğini tespit ederseniz onlara bildirin – bunu, Pinterest’ten telif hakkıyla korunan çalışmalarını kaldırmasını istemek için bloglarına veya kendi pinlerine yorum yaparak yapabilirsiniz.

Sanırım 7 günlük antrenman zorlukları ve önümüzdeki hafta göreceğiniz tarifler dışında perde arkasında neler olduğunu paylaşmak istedim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu