Kilo Aldırır mı

Serum Kilo Aldırır Mı? İçerisinde Ne Bulunur?

ilaçların kullanımı sonrasında ise birçok insan tarafından serum kilo aldırır mı sorusu merak ediliyor!

Serum kilo aldırır mı sorusu tedavi amaçlı olarak serum kullanılması ardından sıkça sorulmakta olan bir sorudur. Kan içerisinde yer alan ve kanın şekilli elemanlarından ayrıştırılmış hali olan serum, tedavi amaçlı olarak verilmekte olan serumlardan farklıdır.

Tedavi amaçlı olarak kullanılmakta olan serumlar, izotonik veya serum fizyolojik olarak adlandırılmakta olan %0,9’luk tuz çözeltileridir. Bu serumların tedavi amaçlı kullanılması içeriğine katılmakta olan ilaçlar ile değişiklik göstermektedir. Değişiklik gösteren bu durumda kilo aldırma durumları da buna bağlı olarak değişir.

Serum fizyolojikler boş iken kilo yapıcı hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Vücuda alınan su ile eş değer bir üründür. Bu serumlar içerisinde kalori olmadığından dolayı kilo yapmaz.

Serum içerisine koyulacak olan antibiyotikler, vitamin gibi eklentilerin kilo yapma ihtimali olduğu görülmektedir. Ancak bu durumun da ilaçtan ilaca değişiklik göstereceği bilinmelidir.

Kan Serumu Kilo Aldırır Mı?

Kan serumu olarak bilinmekte olan demir ilaçları eklenmiş serumlar kansızlık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilaçların kullanımı sonrasında ise birçok insan tarafından serum kilo aldırır mı sorusu sorulmaktadır.

Serum Kilo Aldırır Mı? İçerisinde Ne Bulunur?
Serum Kilo Aldırır Mı? İçerisinde Ne Bulunur?

Kansızlık tedavisi için kullanılan kan serumları kalori içermediğinden dolayı kilo aldırmaz. Bu nedenle de demir ilacı olan serum kilo yapar mı sorusuna cevap olarak hayır denilebilmektedir.

Demir eksikliği teşhisi koyulan kişiler çoğunlukla ilaç kullanımının kilo yapıyor olduğunu düşüncesi ile beraber demir içeren pekmez gibi gıdaların yenmesi kilo yapmaktadır. Pekmezler içerisinde yer alan kalorinin çokluğu nedeni ile kilo aldırmaktadır. Bununla beraber de kan şekeri düzeyini bozmaktadır.

Vitamin Serumu Kilo Aldırır Mı?

Vitamin kullanımı hakkında merak edilen en önemli sorulardan bir tanesi vitamin içeren serum kilo aldırır mı sorusudur. Vitamin tedavilerinin kilo aldırdığı hakkında birçok söylenti bulunmaktadır. Ancak bu oldukça geniş ve yanlış bir düşüncedir.

Vitamin tedavisi, vitamin eksikliğinden dolayı yapılıyor ise iştahın açılmasına neden olmaz ve iştahın normal düzeylerde seyretmesini sağlar. Böylelikle kilo almaya neden olmaz. Ancak gereksiz takviye olarak alınan vitaminlerin iştahı artırması ve bunun baskılanamaması sonucunda kilo artışı görülebilmektedir.

Bunun gibi antibiyotik serum kilo aldırır mı sorusuna cevap olarak ise ilaçların içeriklerine göre değişiklik göstereceği söylenmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu